20 травня 2016 р.

День вишиванки                              Вишиванка — символ Батьківщини,
                              Дзеркало народної душі,
                              В колисанці купані хвилини,
                              Світло і тривоги у вірші.

                                                                 Юрій Лазірко

   Яскраво  і різнокольорово пройшов День вишиванки в нашій бібліотеці. Хрестиком і гладдю, нитками  і бісером, різними кольорами  і  в монохромі  -  так були  вишиті сорочки,  які одягли наші відвідувачі.
З давніх часів вишиванка для українців була не просто одягом, а оберегом – символом здоров’я, краси, щасливої долі, родової пам’яті. Вона й нині єднає нас незалежно від мови спілкування, віросповідання чи політичних поглядів. В цей день ми  долучилися до загальнонаціонального флешмобу «Одягни вишиванку» і запросили до себе учнів 4 – Б класу на годину народознавства  «Українська вишиванка», щоб поговорити про цю народну святиню. Адже українська вишивка -  це «молитва без слів», а сама вишиванка  — це те, без чого важко уявити українську культуру, побут та історію. Кольоровими нитками вона вплетена у наші традиції і  найважливіше те, що українська вишиванка не втратила своєї популярності і до сьогодні.
Про це та багатовікову історію вишиванки, її особливості та види, значення узорів та кольорів, про традиції та легенди, пов’язані з вишиванкою розповіли присутнім завідуюча бібліотекою для дітей та класовод Ольга Білітюк. Діти в свою чергу поділились розповідями про свої родинні реліквії та про сучасні  вишиванки.
Вони щиро і зворушливо прочитали вірші про українську вишиванку.
Побачити вишивані колишні рушники, сорочки та інший одяг, якому вже майже століття, можна було на книжково-ілюстративній виставці «Пам'ять родоводу», яка оформлена в бібліотеці.
На закінчення ми дітям побажали, щоб вони любили і берегли свої вишиванки і де б не були, завжди з гордістю носили їх. Хай ніколи не переривається та золота нитка життя, якою вишивали наші бабусі свою і нашу долю на рушниках та сорочках.

Немає коментарів:

Дописати коментар