10 травня 2024 р.

Усе починається з мами

 

12 травня відзначаємо День Матері. Мама, матуся, матінка… Для кожної дитини мама – це ціла планета, маленький Всесвіт любові, турботи, захисту! День матері є одним з найбільш надихаючих свят, оскільки мати є найважливішою особою у житті кожної людини, яка завжди буде розуміти, пробачати та безумовно кохати, незалежно від усього. У 1908 році американка Анна Джервіс із Філадельфії запропонувала вшановувати матерів на згадку про свою власну маму, яка передчасно померла. Анна почала листуватися з державними установами та законодавчими органами, надсилаючи свою пропозицію видатним особам з метою встановлення щорічного святкування дня матері. Її зусилля не пройшли марно: у 1910 році штат Вірджинія офіційно визнав День матері святом, а згодом його почали відзначати й в інших штатах та країнах.


День матері відзначається головним чином широкими вітаннями матерів. Люди виражають свою повагу і любов до матерів, дарують квіти, подарунки, відправляють листівки та вірші. Це свято служить відзначенням доброти, світла, нескінченних турбот, терпіння, любові та відданості матерям. Ті, хто втратив свою матір раніше, відвідують їх могили з квітами, щоб вшанувати пам’ять про найдорожчу людину в їхньому житті. Мама- перше слово, яке діти вимовляють у всіх країнах світу. Мати… це вона

подарувала нам перший подих, перший удар нашого серця, життя, допомогла зробити перший крок на землі, зупинила перші сльози, зрозуміла перші слова. Усе найкраще, що є у нас, усе від неї, від рідної неньки…Працівники Заболоттівська публічна бібліотека до Дня матері підготували книжково-ілюстративну викладку «Усе починається з мами». Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей нескінченні материнські турботи, терпіння, любов і відданість.


Немає коментарів:

Дописати коментар