31 січня 2025 р.

КРАЇНА ДИТИНСТВА ВСЕВОЛОДА НЕСТАЙКА


 📚До 95-річчя від дня народження Всеволода Нестайка, класика української дитячої літератури у пройшла година  дружнього спілкування з учнями 3-А класу. Для них ми провели «Літературний портрет: Всеволод Нестайко» .   🔰 ✨  Всеволод Нестайко був і залишається улюбленцем кількох поколінь дітей, адже його сонячні оповідання сповнені веселими і захоплюючими пригодами, яскравими персонажами, добрим гумором  та повчальними історіями  Це автор, чиї твори увійшли до золотого фонду дитячої літератури.

Він залишається не лише найчастіше друкованим і тиражованим автором, а й найбільше читаним і реально затребуваним. Книги Всеволода Нестайка перекладено двадцятьма мовами світу. За його творами  знімалися фільми, що завоювали міжнародні нагороди. Всеволод Нестайко — лауреат літературної премії імені Лесі Українки,  премії імені Миколи Трублаїні, премії імені Олександра Копиленка. На першому Всесоюзному конкурсі на кращу книгу для дітей за повість в оповіданнях «П’ятірка з хвостиком» був удостоєний другої премії. А в 1979 році рішенням Міжнародної ради з дитячої та юнацької літератури трилогія «Тореадори з Васюківки» внесена до Особливого Почесного списку Г. Х. Андесена, як один із найвидатніших творів сучасної дитячої літератури. 🔰

  Бібліотекарі нашої книгозбірні  познайомили дітей з біографією письменника та його творами. Учні дізналися про його непросте дитинство та творчий шлях , із  захопленням слухали, досліджували та читали нашого видатного українського автора! Всеволод Нестайко - класик сучасної дитячої літератури, який подарував дітям чарівний світ пригод у країні сонячних зайчиків, гумору та тепла. Його твори стали улюбленими не тільки дітьми , а й дорослими.У бібліотеці  оформлена викладка літератури до  дня народження письменника. "Усі діти у чомусь здібні, талановиті, вони завжди різні, чим дуже цікаві. Але, як на мене, є недолюблені – ті, яким не додали уваги у дитинстві. А саме від дорослих залежить, кого вони виростять і чи будуть їхні діти успішними та щасливими", - нехай ці  слова Всеволода Нестайка стануть настановою для всіх батьків ! Читайте і насолоджуйтесь захопливими історіями.








27 січня 2025 р.

Свічка Голокосту не згасне!

🌐 Сьогодні міжнародна спільнота вшановує пам’ять жертв Голокосту. ⚫️ 27 січня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили один із найбільших нацистських таборів смерті – Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенціма..

Слово #Голокост від грецьких слів “holos” (ціле) і “kaustos” (спалене) історично використовувалося для опису жертовного приношення, спаленого на вівтарі. З 1945 року слово набуло нового і жахливого значення: ідеологічне і систематичне державне переслідування і масове вбивство мільйонів  європейських євреїв (а також мільйонів інших, включно з циганами, дисидентами й т.д.) німецьким нацистським режимом між 1933 і 1945 роками.

Єврейські громади були знищені фактично в усіх країнах Європи, окупованих гітлерівцями, крім Данії та Італії. Євреїв або ж одразу масово розстрілювали, або спочатку “концентрували” в гетто, а потім відправляли до таборів смерті Освенцім, Майданек, Хелмно, Белжец, Собібор, Треблінка. За офіційною статистикою ООН, нацисти закатували 6 млн євреїв (1,5 млн з них були діти). Було знищено майже все єврейське населення Польщі (3 млн осіб), а також Румунії, Угорщини, Греції, Югославії, Чехословаччини, значну
частину євреїв Франції, Нідерландів, Бельгії, СРСР. За період гітлерівської окупації в Україні загинуло 1 млн 600 тис. євреїв. ⚫️  Під час Другої світової війни 6 мільйонів євреїв стали жертвами нацистської політики, що передбачала знищення народів і груп, які нацисти вважали загрозою або неповноцінними. Близько 1,5 мільйона з них були з території сучасної України. 🕯️На території України під час окупації було розгорнуто цілу систему гетто та впроваджено масові розстріли єврейського населення . В результаті було винищено близько 2,5 мільйони населення. Найвідомішим гетто було Львівське (1941-1944), а найбільш масовим – розстріл у Бабиному Яру в Києві (1941-1943). Голокост – це біль, трагедія та найтяжчий злочин проти людства. Тисячі доль, зруйнованих родин та життів, де жертвами  стали більше мільйона людей на українських землях. Запрошуємо ознайомитися з літературою, яка представлена на книжковій викладці та яка розповідає про долі людей, що пережили Голокост, та про уроки історії, які ми повинні пам'ятати.

 


22 січня 2025 р.

Соборній Україні слава нині і повік

 

🇺🇦 22 січня ми відзначаємо одне із знакових свят української держави - День Соборності України. Сьогодні ми згадуємо  той історичний день, коли Українська Народна Республіка і Західноукраїнська Народна Республіка подали один одному руку, засвідчивши прагнення до єдності. 💙💛 У цей день в 1919 році на Софійському майдані у Києві проголосили Акт злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, а за рік до цього Українська центральна рада прийняла IV Універсал, яким проголошувалася повна незалежність УНР. З 1999 року 22 січня відзначається День соборності України. 👫👫👫 Головна традиція цього дня –  живий ланцюг, що символізує об'єднання українських земель і державну єдність. Традиція бере  початок з 1990 року – тоді живий ланцюг простягнувся з Києва до Львова та Івано-Франківська через Стрий, Тернопіль, Житомир та Рівне. Участь в акції взяли близько 3-ох  мільйонів людей. Відтоді його традиційно щороку влаштовують у різних куточках України. У Києві 22 січня таким чином «з'єднують» два береги Дніпра – лівий і правий. Від Заходу до Сходу, від Півдня до Півночі ми – одна країна, одна душа, один народ.


Це не лише про історію, це про сьогодення. Ми вчимося знову і знову відстоювати свою незалежність, свою єдність і своє право жити вільно. Нас хотіли розділити, розірвати, зламати, але нас тільки об’єднало.  Наша книгозбірня  запрошує читачів ознайомитися із книжковою викладкою «Соборній Україні слава нині і повік», де представлені видання, що розкривають ідею єдності нашої держави. Україна – це ми. Соборність – це ми. І поки ми разом – ми непереможні. Об’єднуймося заради миру, процвітання та світлого майбутнього нашої України! З Днем соборності!💙💛


10 січня 2025 р.

Книжкова навала

 

Український центр дослідження проблем безпеки імені Дмитра Тимчука (група «Інформаційний спротив») у співпраці з Національним військово-історичним музеєм України провів п’яту хвилю благодійно-просвітницької акції «Книжкова навала». Акцію було започатковано групою «Інформаційний спротив» у 2015 році. Її підтримують наші друзі, вона завжди проводиться без використання бюджетних коштів, виключно завдяки тим, хто вважає, що читання – важливе. 


Книги надійшли публічним бібліотекам і бібліотекам навчальних закладів, а також реабілітаційним центрам для наших військових. Якщо в попередні роки ми робили акцент на історичній літературі, то цього разу сформовані  універсальні комплекти.Вони включають книжки для дітей та підлітків, українську класику і сучасну літературу різних жанрів, переклади іноземних авторів, науково-популярну літературу, книги про досвід війни, твори ветеранів і волонтерів. З радістю повідомляємо ,  "Книжкова навала"   докотилась і до

прикордонного селища Заболоття. і Заболоттівська публічна бібліотека  отримала 101 примірник сучаних  книг  у рамках проєкту «Книжкова навала» і які будуть сприяти створенню сприятливих умов для боротьби із зовнішньою інформаційною агресією. Це книжки для дітей та підлітків, українська класика та сучасна літературу різних жанрів, переклади іноземних авторів, науково-популярна література та книги про досвід війни, твори ветеранів і волонтерів. 🫶 Щиро і безмежно дякуємо всім причетним до неймовірного проєкту, за підтримку бібліотек у цей нелегкий для країни час, за надану можливість поповнити фонди потрібною, якісною художньою літературою українською мовою. Нехай «Книжкова навала» дістанеться до кожної української бібліотеки. Миру, добра, Перемоги!